Σάββατο, 10 Ιανουαρίου 2015

Τα ψηφοδέλτια της ΑΝΤΑΡΣΥΑ-ΜΑΡΣ σε Α' και Β' Θεσσαλονίκης

  • ·        Υποψήφιοι Α' Θεσσαλονίκης
1.    Αβραμίδης Χρήστος, δημοσιογράφος, συμπαρουσιαστής εκπομπής "Zona Rossa" της ελεύθερης ΕΡΤ-3
2.    Αβραμίδου Κατερίνα, νοσηλεύτρια ΨΝΘ
3.    Αργυροπούλου Βασιλική, Ιδ. Εκπαιδευτικός Πληροφορικής, μέλος του Σωματείου Εργαζομένων στα Φροντιστήρια Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών και του Δικτύου κατά της κατασκευής του Σ.Μ.Α. Ευκαρπίας
4.    Γιαννόπουλος Γιώργος, συγγραφέας, εκδότης του περιοδικού Ένεκεν
5.    Κατσιόλα Λίνα, εργαζόμενη στο χώρο του βιβλίου, πρ. Πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων Βιβλίου-Χάρτου Ν. Θεσσαλονίκης
6.    Κολότσιος Σάκης, μηχανικός, ηθοποιός, πρόεδρος του Συλλόγου Μηχανολόγων-Ηλεκτρολόγων Βόρειας Ελλάδας
7.    Κούτρας Γιάννης γιατρός, π. περιφερειακός σύμβουλος Κεντρικής Μακεδονίας με «Αντικαπιταλιστική Αριστερά-Ανταρσία στην Κ. Μακεδονία», μέλος Π.Σ. ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.
8.    Κυριακίδης Νίκος, πολιτικός μηχανικός, μέλος της Παρέμβασης
9.    Μαρκέτος Σπύρος, πανεπιστημιακός, μέλος του ΠΣΟ της ΑΝΤΑΡΣΥΑ
10. Μαυρομμάτης Γιώργος, πτυχιούχος τμήματος Χημείας ΑΠΘ,μέλος του συντονιστικού γενικών συνελεύσεων ΑΕΙ 2006-2007.
11. Ξενόπουλος Κώστας, ελεύθερος επαγγελματίας, πτυχιούχος Τεχνολογίας Γεωπονίας, μέλος Συντονιστικού Γενικών Συνελεύσεων Τ.Ε.Ι. 2006-07
12. Παπαθωμάς Κίμωνας, κοινωνικός επιστήμονας, μέλος του Δικτύου Ανέργων και Επισφαλώς Εργαζομένων Θεσσαλονίκης και του ΠΣΟ της ΑΝΤΑΡΣΥΑ
13. Πολίτη Φύλλια, δημοσιογράφος «Εργατική Αλληλεγγύη», φοιτήτρια Νομικής ΑΠΘ, μέλος ΠΣΟ ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α

14. Σαμδάνης Κώστας, αρχιτέκτονας, μέλος της Διοικούσας Επιτροπής του ΤΕΕ- Τμήμα Κ. Μακεδονίας, μέλος της Πανελλαδικής Αντιπροσωπείας του ΤΕΕ, ιδρυτικό μέλος του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών Μακεδονίας
15. Σκουνάκη Αρετή, δικηγόρος, πρώην μέλος του ΔΣ του Δικηγορικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης, μέλος Εναλλακτικής Πρωτοβουλίας δικηγόρων
16. Στάγκος Κώστας, οργανωτικός γραμματέας του Σωματείου Συνταξιούχων, γεν. γραμματέας Σωματείου Παράνομα Απολυμένων της Goodyear, εργάτης παλιότερα στο Μετρό Θεσσαλονίκης
17. Τάκη Βούλα, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, μέλος της Πρωτοβουλίας Γυναικών Ενάντια στο Χρέος-Χώρος Αλληλεγγύης Γυναικών
18. Τζαμαδάνης Γιώργος, δικηγόρος, ποιητής, μέλος Δ.Σ. Δικηγορικού Συλλόγου Θεσ/νίκης, μέλος Εναλλακτικής Πρωτοβουλίας δικηγόρων
19. Τσιφή Παυλίνα, γεωλόγος, μέλος της Πρωτοβουλίας Κατοίκων Μαρτίου-Καλλιδοπούλου
20. Φιλιπιδάκη Δέσποινα, νοσηλεύτρια, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων Ερυθρού Σταυρού

  • ·        Υποψήφιοι Β' Θεσσαλονίκης
1.        Βλαχομήτρος Δημήτρης, ηλεκτρολόγος, δημοτικός σύμβουλος δήμου Θέρμης
2.        Γρηγοριάδου Ισμήνη του Φωτίου - Ευαγγέλου, τοπογράφος μηχανικός, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Τοπογράφων Χαλκιδικής, ενεργό μέλος του κινήματος ενάντια στην εξόρυξη χρυσού.
3.        Δασκάλου Ελένη του Δημητρίου, εκπαιδευτικός
4.        Λαθήρα Ζωή, οδοντίατρος
5.        Μιχαηλίδου Ναταλία, φοιτήτρια, μέλος της ΕΑΑΚ
6.         Νέστορας Νίκος, ιδιωτικός εκπαιδευτικός                                 
7.         Πλούμης Ανδρέας, οικονομολόγος–Λογιστής, πρ. πρόεδρος Δ.Σ. σωματείου εργαζομένων Αγροτικού Συνεταιρισμού Ορμύλιας, μέλος Δ.Σ. περιβαλλοντικής κίνησης «Κρουσίδα Γη»                     
8.        Ρηγόπουλος Γιώργος,συνταξιούχος υγειονομικός υπάλληλος ΙΚΑ, π. πρόεδρος στο κλαδικό σωματείο και οργ. γραμματέας της Ομοσπονδίας.Με συμμετοχή σε κινήσεις πολιτών,  αθλητικούς συλλόγους.
9.        Τσιμπεράς-Κουδέρης Παναγιώτης, πτυχιούχος Φυσικός
10.    Χαλκιά Αναστασία-Πασχαλιά (Άνια) του Θεοδώρου, εκπαιδευτικός, Μέλος Συλλόγου Εργαζομένων στα Φροντιστήρια Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Β. Ελλάδας
11.    Χατζάρας Νίκος, συμβασιούχος δημοτικός υπάλληλος, μέλος ΔΣ σωματείου εργαζομένων «Βοήθεια στο σπίτι» Κ. Μακεδονίας, μέλος Σ.Ε. της Κίνησης Ενωμένοι Ενάντια στο Ρατσισμό και τη Φασιστική Απειλή Θεσσαλονίκης

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου